11 listopada – 105 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

10 listopada uczniowie Kopernika wzięli udział w uroczystości z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Naszymi gośćmi byli: Pan Sebastian Szaleniec Starosta Będziński oraz Pani Agata Fazan Sekretarz Powiatu Będzińskiego.
Uczestnicy uroczystości mieli wyjątkową okazję poznać wspomnienia kobiet z listopada 1918 tak często pomijane w historycznych relacjach z okresu odzyskiwania niepodległości.
Wydarzenie było też okazją do nagrodzenia sportowców, którzy odnoszą sukcesy na arenach międzynarodowych godnie reprezentując nasz kraj , powiat będziński i swoją szkołę. Z powodzeniem łączą naukę z pasją jaką dla nich jest sport. Gratulujemy Natalii Krzyżanowskiej, Mai Michalik, Martynie Gregorczyk, Bartoszowi Siemińskiemu, Bartoszowi Markerowi.