Puchar Polski Debat Oksfordzkich

8 czerwca to kolejna debatowa sobota w szkole. Tym razem drużyna w składzie: Julia Bednarska, Michał Krauze, Igor Kwapień, Olga Magaczewska zmierzyła się z tezami społeczno-politycznymi. Po bardzo zaciętej walce do finału w Gdańsku weszła drużyna z LO im. Mickiewicza w Katowicach. Warto podkreślić wysoki poziom merytoryczny naszej drużyny i znakomity debiut Olgi Magaczewskiej. Oczywiście towarzyszyła nam znakomita pizza.

Debaty

Dziś nasi debatowicze ze Szkolnego Klubu Debat Oksfordzkich
w języku angielskim spotkali się ze swoimi rówieśnikami z I LO
im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej .

Czytaj dalej „Debaty”

IX Turniej Debat Historycznych IPN Katowice

W Turnieju regionalnym 12 marca uczestniczyło 12 drużyn z województwa śląskiego. Szkolna drużyna debat oksfordzkich wzięła udział w eliminacjach.
Tezy wymagały dużej wiedzy o Wojciechu Korfantym jako zapomnianym Ojcu Niepodległości, gospodarczych przyczynach upadku PRL czy o celu obchodzenia rocznicy odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu weszliśmy do finału regionalnego.
23 kwietnia będziemy walczyć z trzema drużynami z Dąbrowy Górniczej. Czytaj dalej „IX Turniej Debat Historycznych IPN Katowice”

KLUB DEBAT

Z przyjemnością informujemy, że w Koperniku rozpoczyna działalność Klub Debat w języku angielskim. Prowadzimy debaty w formule debat oksfordzkich. Planujemy rozgrywki zespołowe i turnieje. Już wkrótce pierwsze spotkanie z zaprzyjaźnionym liceum z Dąbrowy Górniczej.

Półfinał Europejskiej Ligii Sądowej

Półfinał Europejskiej Ligii Sądowej, organizowanej przez Stowarzyszenie im. Prof. Z. Hołdy oraz Wolne Sądy, odbył się 8 stycznia w Łódź EC1. Drużyna „Koper” w składzie: Julka Bednarska, Zuza Malinowska, Michał Krauze, Marcin Warmuz uczestniczyła w symulacji procesu przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Kazus dotyczył sytuacji dwójki uczniów z niepełnosprawnościami pozbawionych możliwości dowozu do szkoły z powodu braku środków w budżecie gminy. Byliśmy stroną skarżącą. Czytaj dalej „Półfinał Europejskiej Ligii Sądowej”

Debaty na start!!!

Szkolimy się dla Was. Nasze nauczycielki Katarzyna Latos i Grażyna Szewczyk w weekend przeszły kilkunastogodzinne szkolenie organizowane przez Śląską Sieć Szkół Debatujących. Po bardzo merytorycznych i inspirujących warsztatach jesteśmy gotowi do rozwijania kół debat w Będzinie. Wiemy jak sędziować. Mając wsparcie tak wspaniałej ekipy jesteśmy gotowi na wyzwania

Mistrzostwa Śląska Debat Oksfordzkich

W dniu 2 czerwca szkolna drużyna Debat Oxfordzkich w składzie: Weronika Badiura, Michał Krauze, Zuza Malinowska, Igor Kwapień uczestniczyła w fazie eliminacyjnej prestiżowego turnieju – Mistrzostwach Śląska Debat Oksfordzkich o Puchar Marszałka Województwa. Organizatorem jest Fundacja Altiorem. Nasi uczniowie walczyli dzielnie i po bardzo merytorycznych debatach i zajęli w grupie II miejsce.

Czytaj dalej „Mistrzostwa Śląska Debat Oksfordzkich”

Wielkość czcionki