MasterKoper – Europejski Dzień Języków w Koperniku

Dnia 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków ustanowiony przez Radę Europy. Tego też dnia I Liceum Ogólnokształcące
im. Mikołaja Kopernika w Będzinie zorganizowało III już edycję turnieju językowego MasterKoper.

W turnieju wzięły udział trzyosobowe drużyny z klas siódmych i ósmych wraz z nauczycielami ze szkół podstawowych z terenu naszego powiatu. Najpierw uczestnicy zmierzyli się indywidualnie z dyktandem w języku angielskim o patronie naszego liceum – Mikołaju Koperniku. Następnie na drużyny czekały zadania z języków obcych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego oraz włoskiego. Czas oczekiwania na wyniki umilała część artystyczna, podczas której nie zabrakło oprawy muzycznej w różnych językach obcych oraz wykład Pana dr Leszka Zelka reprezentującego Instytut Nauk o Zarządzaniu
i Jakości Akademii Humanitas pod tytułem „Bądź przedsiębiorczy. Poznaj program Erasmus”.

W konkursie drużynowym pierwsze miejsce zajęła drużyna numer 1 reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 w Będzinie w składzie: Lena Czaplińska, Zuzanna Jęsiek oraz Ksawery Matusiak.
Drugie miejsce wywalczyła drużyna numer 4 ze Szkoły Podstawowej
nr 8 w Będzinie w składzie: Nadia Dolińska, Julia Kwaśnik oraz Martyna Ziora.
Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie numer 6 reprezentującą Szkołę Podstawową nr 8 w Będzinie w składzie: Martyna Gäschin, Aleksandra Kabza oraz Aleksandra Jurczak.
Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Tytuł MasterKoper 2023 oraz nagrodę główną – roczny kurs językowy ufundowany przez szkołę językową British School, otrzymała uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Będzinie – Ada Olesiejuk.

Gratulujemy zwyciężczyni MasterKoper 2023 i zwycięskim drużynom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom
za świętowanie Europejskiego Dnia Języków w Koperniku.

Do zobaczenia za rok!

Wielkość czcionki