Żonkilem w raka

5 kwietnia uczniowie Kopernika uczestniczyli w happeningu żonkilowym zorganizowanym przez Fundację „Pro salute”, podczas którego zbierane były datki na rzecz hospicjum domowego fundacji. Happening rozpoczął się pod Domem Kultury w Będzinie. Nie zabrakło występu naszych uczniów Dominiki Walczyńskiej i Wiktora Strzemińskiego, którzy swoim śpiewem oczarowali wszystkich obecnych.
Czytaj dalej „Żonkilem w raka”

Zbiórka

Jak zawsze społeczność Kopernika i darczyńcy w dyskoncie Biedronka nie zawiedli. Dzięki naszej ofiarności ponownie w te święta zaświeci promyk szczęścia i zabrzmi wesołe „Alleluja” we wszystkich domach osób potrzebujących, bowiem sukcesem zakończyła się zbiórka produktów spożywczych. Zebranymi produktami zostaną obdarowane rodziny, osoby starsze, samotne i podopieczni Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej nr 2 w Sosnowcu. Czytaj dalej „Zbiórka”

Warsztaty CARITAS

28 lutego 2024 r. w Zagłębiowskim Centrum Wolontariatu w Czeladzi odbyły się warsztaty integrujące grupy szkolnych kół Caritas. Zajęcia prowadziła koordynator Klaudia Krzykawska. Wykonywaliśmy ćwiczenia pozwalające poznać innych uczestników spotkania.
To były fantastyczne zajęcia, wszyscy świetnie się bawiliśmy!

Czytaj dalej „Warsztaty CARITAS”

Gramy z WOŚP

28 stycznia 2024r. kolejny, 32 już finał WOŚP, pieniądze ze zbiórek, aukcji, licytacji zostaną przekazane na sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów po pandemii. Wśród wspierających nie mogło zabraknąć naszych uczniów, którzy
w różnych działaniach, włączyli się do tej szlachetnej inicjatywy.

Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej…

Czytaj dalej „Gramy z WOŚP”

Wielkość czcionki