Hiszpanie w Beskidach

W poniedziałek spędziliśmy kolejny dzień wymiany w Międzybrodziu Żywieckim. Dzień rozpoczął się od wizyty w elektrowni szczytowo-pompowej znajdującej się 50 metrów pod powierzchnią ziemi. Ponieważ pogoda dopisywała wjechaliśmy kolejką na gorę Żar, z której można podziwiać malowniczą panoramę Beskidu Żywieckiego. Po południu zwiedzaliśmy okolice Szczyrku ze sławną skocznią Małysza. Wieczorem przejechaliśmy jeszcze głównymi ulicami Katowic.

To be continued…………

Hiszpańskie spotkanie z górnictwem

W sobotę (30.05) pojechaliśmy wspólnie z Hiszpanami do Zabrza, gdzie zwiedzaliśmy Kopalnię Węgla Guido. Byliśmy aż 320 metrów pod powierzchnią ziemi! Pogoda dopisywała,więc udaliśmy się do Parku Chorzowskiego. Tam, pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, urządziliśmy sobie piknik. Ostatnim punktem wyjazdu było Centrum Handlowe Silesia, gdzie miło spędziliśmy czas, integrując się i poszukując pamiątek z Polski.

Czytaj dalej Hiszpańskie spotkanie z górnictwem

Oficjalne powitanie w Starostwie Będzińskim

Piątek (29.05) rozpoczął się wizytą w Starostwie Będzińskim i oficjalnym powitaniem przez nasze władze. Z naszymi gośćmi spotkał się Starosta Będziński pan Arkadiusz Watoła oraz naczelnik wydziału oświaty dr Jerzy Grad.
W trakcie spotkania mieliśmy okazję obejrzeć prezentacje dotyczące tematu naszego projektu. Przedstawiciele firmy TAURON i elektrowni Łagisza zaprezentowali najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne zastosowane w największym tego typu na świecie bloku energetycznym w elektrowni Łagisza.

Czytaj dalej Oficjalne powitanie w Starostwie Będzińskim

HOLA! WELCOME!

Witamy Hiszpanów w Koperniku!

Już od rana w czwartek śledziliśmy trasę lotu Madryt-Kraków na ekranach naszych szkolnych komputerów. O 10.25 nadeszła oczekiwana chwila. Wylądowali!
Emocje sięgnęły zenitu, kiedy autokar z naszymi gośćmi podjechał pod szkołę. Polscy partnerzy powitali Hiszpanów symbolicznymi jabłkami ozdobionymi biało-czerwonymi flagami. Potem jeszcze powitanie przez panią dyrektor, krótki program artystyczny, multimedialna prezentacja naszej szkoły i już mogliśmy rozpocząć naszą polsko-hiszpańską przygodę.

To be continued……

Czytaj dalej HOLA! WELCOME!