Laura Ulicka

Laura jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Występuje na scenie z powodzeniem od najmłodszych lat. Brała udział w wielu muzycznych projektach. Od niedawna pracuje intensywnie nad swoimi autorskimi kompozycjami. Czytaj dalej „Laura Ulicka”

Kinga Bańska

Hej! Nazywam się Kinga i w 2022 roku ukończyłam naukę I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Uczęszczałam do klasy matematycznej, a dodatkowo rozszerzałam geografię i język angielski. Od zawsze pasjonowałam się liczbami, podróżami oraz otaczającym mnie światem, dlatego ten wybór był strzałem w dziesiątkę. Czytaj dalej „Kinga Bańska”

Wiktoria Dudzik

Nazywam się Wiktoria Dudzik. Jestem tegoroczną absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie, które ukończyłam z wyróżnieniem. Realizowałam przedmioty: język polski, biologia, wos ujęte w podstawie programowej w zakresie rozszerzonym. Jako jedyna ze szkoły pisałam maturę z języka niemieckiego z zakresu podstawowego i rozszerzonego. Uczęszczałam do klasy sportowej, ponieważ sport to moja pasja życiowa, w szczególności siatkówka. Za udział w zawodach sportowych, aktywność, zaangażowanie w życie szkolnej wspólnoty otrzymałam stypendium sportowe. Lubię także śpiewać i szkicować obrazy z natury. Czytaj dalej „Wiktoria Dudzik”

Mateusz Pyznar

Cześć! Mam na imię Mateusz. Jestem absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, do którego uczęszczałem w latach 2019-2022. Wybrałem klasę humanistyczną, ponieważ planowałem podjąć studia prawnicze. Podczas mojego pobytu w „Koprze” zaangażowałem się w Koło Debat Oksfordzkich, które nauczyło mnie myśleć logicznie, argumentować swoje wypowiedzi, selekcjonować wiadomości oraz pracować w grupie co niewątpliwie pomogło mi w sferze publicznej a także prywatnej. Czytaj dalej „Mateusz Pyznar”

Wojciech Pisarczyk

Cześć! Mam na imię Wojtek. Jestem absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Będzinie. Od zawsze kochałem język angielski i dzięki niemu odkryłem swoją pasję do języków obcych. W liceum nadarzyła się okazja, żebym mógł uczyć się dwóch kolejnych: francuskiego i niemieckiego.

Czytaj dalej „Wojciech Pisarczyk”

Wiktoria Sikora

Nazywam się Wiktoria Sikora. Jestem absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, do którego uczęszczałam w latach 2018-2021. Wybrałam klasę matematyczną, ponieważ planowałam podjęcie studiów na Politechnice Śląskiej. Moją pasją jest muzyka. W 2021 roku uzyskałam dyplom I stopnia Szkoły Muzycznej im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. 

Czytaj dalej „Wiktoria Sikora”
Wielkość czcionki