Złoto w tenisie stołowym!

11 października w Powiatowym Turnieju w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca nasze dziewczęta Amelia Klimczak i Zuzanna Mucha nie miały sobie równych i zajęły I miejsce. Drużynę chłopców reprezentowali: Witosz Marczak i Mateusz Mazurek.
Tenisistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

Kolejny reprezentant Polski w Naszym Liceum!

Bartosz Marker z klasy 4c po zajęciu 5 miejsce na I Pucharze Polski szablistów w Koninie 23.09.2023 otrzymał powołanie na obóz kadry narodowej w Spale w dniach 27.09 do 01.10.2023. W perspektywie najbliższych miesięcy czeka Bartosza wytężona praca na treningach i występy w Pucharach Świata juniorów w Budapeszcie Madrycie i Stambule!
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

Czytaj dalej Kolejny reprezentant Polski w Naszym Liceum!

KONKURS „CZUJĘ CHEMIĘ”

Z radością informujemy, że Natalia Połeć, uczennica klasy III B, zajęła I miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Biologiczno-Chemicznego „Czuję Chemię”. Konkurs został zorganizowany przez Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie pod Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W konkursie brało udział 1571 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Laureatce serdecznie gratulujemy!

II miejsce w rejonie w siatkówce plażowej

7 czerwca na boiskach ZSS w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody rejonowe w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców.
Finalnie nasze dziewczęta Martyna Mirek/Zuzanna Zasępa zajęły II miejsce w rejonie po uznaniu wyższości swoich rywalek ze szkoły sportowej, z którymi przegrały w tie-breaku. Para męska Kuba Mędrzyk/Mykyta Nosyk uległa zawodnikom z I LO w DG.

XXXI Wojewódzki Konkurs „Randka z chemią”

7 czerwca uczniowie klasy Ib Karolina Jaroń, Filip Oberski, Maks Dratwa oraz z klasy Ic Alicja Jakóbczyk, Amelia Patrzałek, Bartosz Różański, Kinga Szkutnik i Antosia Wójcik brali udział w niecodziennej randce, bo była ona z zadaniami i problemami chemicznymi. Konkurs, w którym wzięło udział 680 uczniów klas pierwszych odbywał się w 6 miastach województwa śląskiego. Uczniowie Kopernika „randkowali z chemią” w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.