Awans do regionalnego finału!

W dn. 24.03.2022 r szkolna drużyna debat oksfordzkich w składzie: mówca 1-Nikodem Rychcik, mówca 2-Igor Parszewski, mówca 3-Igor Kwapień, mówca 4-Lena Michalska uczestniczyła w VII regionalnym Turnieju Debat Historycznych IPN. Po wyrównanej walce w trzech tezach: dwóch dotyczących okresu międzywojennego oraz jednej dotyczącej Solidarności weszliśmy do regionalnego finału. W dniu 28.04.br zmierzymy się z drużynami: TEB edukacja Tychy, I LO im. W.Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej i IV LO im. S.Staszica w Sosnowcu. Dziękujemy bibliotece szkolnej za udostępnienienie „dziupli” do pracy.

Simply The Best!

Bezapelacyjnie najlepszy duet XVIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Siewierzu w kategorii szkół średnich!

Mamy zaszczyt poinformować, że uczniowie naszej szkoły Laura Ulicka i Miłosz Mogielski wyśpiewali nagrodę GRAND PRIX tegorocznego festiwalu oraz otrzymali nagrodę główną, którą w tym roku jest roczny kurs języka angielskiego w Ogólnopolskiej Szkole  Językowej British School w Dąbrowie Górniczej.

Laura i Miłosz nie raz zachwycali nas swoimi aranżacjami wokalnymi a tym razem porwali jury konkursu utworem „You are the Reason”

Posłuchajcie sami…

Nowy Rok nowy sukces!

Laura Ulicka i Miłosz Mogielski zdobyli 2 miejsce w kategorii duety w 27 edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.


Warto podkreślić, że to jeden z największych kolędowych przeglądów w Europie, a zarazem jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w kraju, w którym talenty muzyczne uczestników ocenia profesjonalne jury. W tym roku w jego skład wchodzili: prof. dr hab. Urszula Kryger – Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi dr hab. Teresa Krasowska, prof. AM – Instytutu Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dr hab. Ewa Biegas, prof. AM – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dr hab. ks. Paweł Sobierajski, prof. AM – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Gratulujemy sukcesu!

Drużynowy konkurs chemiczny

4 lutego w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się pierwszy etap XIV Wojewódzkiego Konkursu Drużynowego z Chemii. W konkursie, który przeprowadzany był w 4 miastach województwa śląskiego ( Gliwice, Katowice, Bielsko-Biała i Częstochowa) wzięło udział 650 drużyn. Cieszymy się, że wśród nich znalazły się 5 drużyn z naszego liceum.

Laura i Miłosz wygrali I nagrodę i udowodnili, że śpiewać każdy może….. ale tylko najlepsi wygrywają!

Mamy zaszczyt poinformować, że uczniowie klasy IB: Laura Ulicka i Miłosz Mogielski zajęli I miejsce w Wojewódzkim  Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Siewierzu. Mimo, iż  konkurs odbył się 13 grudnia  w piątek nasi wokaliści świetnie sobie poradzili i  dali z siebie wszystko. Czytaj dalej Laura i Miłosz wygrali I nagrodę i udowodnili, że śpiewać każdy może….. ale tylko najlepsi wygrywają!