VIII DZIEŃ AKADEMICKI

Już po raz ósmy środowisko akademickie otworzyło przed uczniami I LO drzwi do wiedzy. Celem, który przyświeca nam od lat, jest popularyzowanie oferty wyższych uczelni, przybliżenie formy zajęć akademickich, spotkania z ludźmi nauki i studentami.
W tegorocznej edycji Dnia Akademickiego wzięło udział 5 uczelni: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska, Akademia WSB, Wyższa Szkoła Humanitas, Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości. Czytaj dalej „VIII DZIEŃ AKADEMICKI”

VI Dzień Akademicki w Koperniku

W miniony czwartek odbył się w naszej szkole VI Dzień Akademicki. Niestety z powodu sytuacji epidemicznej nie mogliśmy gościć pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni w murach Kopernika. Nie wpłynęło to jednak na atrakcyjność i poziom merytoryczny zorganizowanych warsztatów i wykładów adresowanych przede wszystkim do uczniów klas II i III. W czasie spotkań online młodzież mogła zapoznać się między innymi z ofertą edukacyjną uczelni wyższych.

Czytaj dalej „VI Dzień Akademicki w Koperniku”

II Dzień Akademicki

05 kwietnia 2017 roku w murach I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie zorganizowano II Dzień Akademicki. Pracownicy naukowi uczelni wyższych reprezentujący różne wydziały Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach zaprezentowali ofertę edukacyjną adresowaną do przyszłych studentów.

Czytaj dalej „II Dzień Akademicki”

Wielkość czcionki