Wojciech Pisarczyk

Cześć! Mam na imię Wojtek. Jestem absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Będzinie. Od zawsze kochałem język angielski i dzięki niemu odkryłem swoją pasję do języków obcych. W liceum nadarzyła się okazja, żebym mógł uczyć się dwóch kolejnych: francuskiego i niemieckiego.

Czytaj dalej Wojciech Pisarczyk

Copernicusy 2021

Drodzy Maturzyści, drodzy Koperniczanie! Nie poddajemy się niesprzyjającym okolicznościom i wybieramy laureatów “Copernicusów 2021”! Głosujemy w 11 kategoriach (to chyba rekord) na platformie Teams do najbliższej środy (28 kwietnia), godz. 10.00. Pamiętajcie, że każdy ma tylko jeden głos. Ogłoszenie wyników podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas III w piątek 30 kwietnia. Bawcie się dobrze! Link do głosowania: Copernicusy 2021.

Suplementy diety – nauka czy hochsztaplerstwo ?

Uczniowie klasy 1 i klas 2 wysłuchali w czwartek 22 kwietnia bardzo ciekawego wykładu dr hab. Izabeli Jendrzejewskiej z Uniwersytetu Śląskiego. Wykład poruszał problem olbrzymiego wzrostu spożycia suplementów diety. Dowiedzieliśmy się, jakie są różnice między lekiem a suplementem, jak bada się skład tych substancji. Mogliśmy zapoznać się z wynikami badań składu fazowego niektórych preparatów. Teraz sami musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy konieczne jest stosowanie tych specyfików.

Matura 2021

Absolwenci I LO z ubiegłych lat, przystępujący w tym roku do egzaminu maturalnego, proszeni są o sprawdzanie skrzynek mailowych podanych w deklaracji maturalnej.