Kopernik na Uniwersytecie ciąg dalszy!

Uczniowie klas 1B i  1C uczestniczą w projekcie Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego  „Z najlepszymi przez naukę”. Dzięki temu będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach popularnonaukowych w czterech obszarach tematycznych:

1) LabView – programowanie nie jest trudne
2) Mikrokontrolery Arduino – nowe spojrzenie na sterowanie urządzeniami
3) Elektronika podstawą współczesnego świata
4) Fizykochemiczne podejście do świata

Kolejne  spotkanie odbyło się 04.11.2022

Uczniowie zyskali wiedzę z zakresu podstaw elektroniki – tak obecnej w naszym życiu codziennym. To taka dziedzina nauki, która skupia się na zagadnieniach związanych z wytwarzaniem i przetwarzaniem sygnałów w postaci prądów elektrycznych. I może to brzmi trochę skomplikowanie to udział uczniów w warsztatach, polegających na samodzielnym konstruowaniu przekaźników elektronicznych został nagrodzony 6 z fizyki!

Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, pełni nowych doświadczeń i emocji.

Do zobaczenia  w grudniu.