Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w I LO im. M. Kopernika odbyła się uroczysta akademia z okazji Odzyskania przez Polskę🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Niepodległości. W uroczystości szkolnej udział wzięli także zaproszeni goście Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk oraz Radna Rady Powiatu Będzińskiego i Przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO im. M. Kopernika w Będzinie Bożena Łapaj.

O godzinie 11.11 wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn Polski w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Motywem przewodnim tegorocznej akademii były życiorysy Zagłębiaków, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny. Część z nich to wychowankowie „Kopernika”. Warto w tym miejscu wspomnieć o pamiątkowej tablicy z 1927 r., znajdującej się przy wejściu na aulę, która poświęcona jest uczniom naszej szkoły, którzy walczyli za wolną Polskę w latach 1914-1920.

Dziękujemy serdecznie Panu Dariuszowi Majchrzakowi oraz uczniom Kopernika za przygotowanie akademii, która jednocześnie była niezwykłą lekcją historii.