XI edycja konkursu fotograficznego „Piękne są nasze barwy ojczyste” rozstrzygnięta.

Konkurs fotograficzny honorowym patronatem objęli: Poseł na Sejm RP – Rafał Adamczyk, Starosta Będziński – Sebastian Szaleniec i Prezydent Miasta Będzina – Łukasz Komoniewski.
Komisja konkursowa w składzie: artysta plastyk, przedstawiciel Samorządu Szkolnego oraz Grona Pedagogicznego po burzliwej dyskusji wyłoniła zwycięskie prace. W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział pan Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk oraz pan Mariusz Dyduch reprezentujący Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca. Czytaj dalej XI edycja konkursu fotograficznego „Piękne są nasze barwy ojczyste” rozstrzygnięta.

Paryż – stolica świata

W ramach projektu „Podróże z Kopernikiem” uczestniczyliśmy w wycieczce do stolicy Francji – Paryża, która odbyła się w dniach 27 marca – 1 kwietnia 2023 r.  Zwiedziliśmy wszystkie najważniejsze i najbardziej oblegane atrakcje miasta. Spędziliśmy jeden dzień w pałacu i ogrodach Wersalu. Podziwialiśmy panoramę miasta z tarasu galerii Lafayette i wieży Eiffla. Odbyliśmy rejs po Sekwanie. Czytaj dalej Paryż – stolica świata

Z WIZYTĄ W MUZEUM ZAGŁĘBIA

21 lutego uczniowie Kopernika odwiedzili Pałac Mieroszewskich w Będzinie. W mieszczącym się tam Muzeum Zagłębia, wysłuchali interesujących wykładów dotyczących 160 rocznicy wybuchu powstania styczniowego, a następnie zapoznali się z ciekawą wystawą poświęconą tejże tematyce. Serdecznie dziękujemy dyrektor Muzeum Zagłębia w Będzinie – Pani Wioletcie Lisowskiej za zaproszenie.
Czytaj dalej Z WIZYTĄ W MUZEUM ZAGŁĘBIA

Uniwersytet Śląski z Kopernikiem

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczą w projekcie Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego „Z najlepszymi przez naukę” edycja duga. Dzięki temu będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach popularnonaukowych w czterech obszarach tematycznych:
1) LabView – programowanie nie jest trudne
2) Mikrokontrolery Arduino – nowe spojrzenie na sterowanie urządzeniami
3) Elektronika podstawą współczesnego świata
4) Fizykochemiczne podejście do świata Czytaj dalej Uniwersytet Śląski z Kopernikiem

TYDZIEŃ ZDROWIA

W ramach trwającego od poniedziałku w naszym liceum Tygodnia Zdrowia, klasy 3A i 3B w dniu dzisiejszym uczestniczyły w warsztatach i wykładach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Wysłuchaliśmy bardzo ciekawego, ale też zabawnego wykładu dr Aleksandra Mańki zatytułowanego „Mózg, a serce”, przećwiczyliśmy pierwszą pomoc pod okiem specjalistów, zasięgnęliśmy porad od pracowników NFZ i sanepidu.

Czytaj dalej TYDZIEŃ ZDROWIA

Planetarium, czyli Rok Mikołaja Kopernika w Śląskim Parku Nauki!

W piątek, 3 lutego 50 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w niezwykle atrakcyjnej wycieczce do Planetarium.
W trakcie pobytu obejrzeliśmy seanse astronomiczne:
– Co rządzi ruchami planet w Układzie Słonecznym? Jak zmierzyć odległości we Wszechświecie? Gdzie szukać odległych galaktyk?
– Budowa Układu Słonecznego. Czytaj dalej Planetarium, czyli Rok Mikołaja Kopernika w Śląskim Parku Nauki!