UCZNIOWIE BĘDZIŃSKIEGO „KOPRA” ŚWIĘTUJĄ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA WSPÓLNIE Z UNICEF.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. Do akcji organizowanej przez UNICEF włączyło się również nasze Liceum. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Sebastian Szaleniec Starosta Będziński oraz Łukasz Komoniewski  prezydent Miasta Będzina.

Cała społeczność szkolna I LO uczciła rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka organizując na terenie szkoły i poza nią różnorodne działania takie jak:  wspólne malowanie plakatów promujących Międzynarodowy Dzień  Praw Dziecka i zawierających  przekaz, że wszystkie dzieci są równe wobec prawa i żadne z nich nie powinno doświadczać nierównego traktowania. Wywiady i krótkie filmiki na temat  znajomości dokumentu jakim jest Konwencja Praw Dziecka. W Arenie Będzin odbyły się mecze piłki nożnej, piłki siatkowej i chukball pomiędzy uczniami Kopra a Domem Dziecka w Sarnowie oraz drużyną kadetów Klubu MKS Będzin, który również wspierał nas w celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Drużynom dzielnie kibicowali uczniowie I LO, SP 10 z Będzina oraz rodzice i dziadkowie uczniów.  W tym dniu dominował kolor niebieski jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi których prawa nie są przestrzegane.

Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim organizacjom i osobom, które nas wsparły w realizacji tego projektu, a są to:

Powiat Będziński
Będzin Miasto
Arena Będzin
Klub Sportowy MKS
Fundacja Activ Barnehjelp Norge.