Rutyna dnia też może być dobra

W czasach pandemii nie wolno zapominać o pozytywnych emocjach. To te emocje mają zbawienny wpływ na poprawę życia.
Trzeba je po prostu zauważyć.
To może być:
– dobre słowo do bliskich,
– wspólny posiłek,
– rozsądne pozwalanie sobie na przyjemności.
Jeśli lubicie gotować – to gotujcie.
Jeśli lubicie czytać – to przejrzyjcie biblioteczkę czy e-booka.
            Warto pamiętać, że i z tego czasu można wynieść coś dobrego. Z jednej strony mamy poczucie, że dzieje się w naszym życiu coś niedobrego, ale z drugiej strony mamy nową jakość relacji, które budujemy.


Pamiętajmy, że aby dobrze wykorzystać ten czas powinniśmy trzymać się RUTYNY.

            Zdecydowanie polecam stworzenie harmonogramu, które obejmie zarówno czas na naukę (lekcje online) jak i możliwość kontaktu z przyjaciółmi, czas wolny od technologii i czas na prace domowe.
Warto wstawać o stałych porach (pamiętajmy wcześniej czy później wrócimy do szkoły i trzeba będzie wstać rano), zadbajmy o wygląd. Stwarzamy w ten sposób namiastkę regularnego, normalnego życia. takie zachowanie wpłynie na poprawę samopoczucia. Lenistwo wcale nie przynosi pozytywnych emocji, prędzej doprowadza do frustracji.
ZAPAMIĘTAJMY – RUTYNA dnia to pierwszy krok do poradzenia sobie z trudnościami czasu pandemii.