Prawidłowe oddychanie receptą na stres

Obecna sytuacja dla wielu z Was jest wyjątkowo stresogenna. Bycie w takim stanie niestety wpływa niekorzystnie na stan naszego zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego.
Towarzyszący Wam stres – opanujcie prostymi ćwiczeniami oddechowymi.
Kilka uwag na temat prawidłowego oddychania.
18/1 min – to wyznacznik jakości naszego życia. 18 oddechów w ciągu 1 minuty to recepta na lepsze samopoczucie, poprawę zdrowia, kondycji fizycznej i wyglądu.
Jeśli budzisz się zmęczony, przygaszony, masz problem ze swobodnym oddychaniem przez nos, pogarsza się twoja kondycja, to sygnał ostrzegawczy, że czas popracować nad prawidłowym oddychaniem.
Możesz zacząć ćwiczyć w pozycji leżącej, siedząc lub stojąc.
Przyłóż jedną dłoń do klatki piersiowej, a drugą nieco niżej, do mostka (bliżej przepony).
Podczas wdechu nosem obserwuj, czy dłoń unosi się prawidłowo w okolicach górnej części brzucha (a nie klatki piersiowej). Po kilku, kilkunastu oddechach, poczujesz się spokojniej.
Lekko napełnij powietrzem wnętrze (przepona powinna się w tedy lekko unieść) a potem dolną i środkową część płuc, stopniowo aż do mostka i górnej części klatki piersiowej.
Oddech powinien być płynny (powietrze ma cię wypełnić od przepony aż do okolicy obojczyka, w najwyższym punkcie klatki piersiowej).
Wdech powinien być krótszy a wydech dłuższy.
Jeśli brzuch się porusza, to znaczy, że do oddychania wykorzystujesz przeponę.

Życzę Wam wytrwałości. Jestem do Waszej dyspozycji.