Finał VIII edycji GEOMATI!!!

W dniu 26 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole VIII edycja Zagłębiowskiego Konkursu Matematyczno – Geograficznego „GEOMATI” pod patronatem Starosty Powiatu Będzińskiego Sebastiana Szaleńca, Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Konkurs jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych. Wśród 11 drużyn z powiatu będzińskiego najlepsza okazała się ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu   w składzie: Sara Cembrowska i Michalina Góral.

 II miejsce zajęła  drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Rogoźniku, w składzie: Magdalena Gładysz i Oliwia Surowiec.

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Będzinie w składzie: Julia Cytarzyńska i Kamila Stęplewska.

Spotkanie uświetnił wykład pracownika naukowego jednej z patronackich uczelni naszego LO. Pani dr Joanna Kubieniec – wykładowca Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych z Instytutu Matematyki UŚ wygłosiła wykład pt. ”Pączki i równania” pochodzący z teorii rachunku prawdopodobieństwa.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności laureatom i zapraszamy na kolejną edycję konkursu popularyzującego praktyczne wykorzystanie umiejętności matematyczno – geograficznych.

Wielkość czcionki