Europejski Dzień Języków w Koperniku

Dzień 26 września został ustanowiony przez Radę Europy jako Europejski Dzień Języków 20 lat temu. Z tej okazji I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie zorganizowało I edycję turnieju językowego o tytuł Masterkoper 2021.

Miło nam było gościć prawie stu uczestników – uczniów klas siódmych i ósmych z naszego powiatu i powiatów sąsiednich wraz z nauczycielami.
Trzyosobowe drużyny rywalizowały w sześciu kategoriach zadań: język angielski, niemiecki, francuski, włoski, rosyjski oraz wiedza o językach europejskich.
Najlepszymi drużynami były zespoły ze Szkół Podstawowych nr 1 w Będzinie (I miejsce), nr 2 w Czeladzi (II miejsce) oraz nr 5 w Czeladzi (III miejsce).
Nagrodę główną oraz tytuł Mistrza Języka MasterKoper 2021zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Bobrownikach – Sandra Wyderka.
Uczestnicy zdobyli wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych. Nagrodą główną był ufundowany przez szkołę językową British School roczny kurs językowy dla uczestnika, który zdobył najwięcej punktów drużynowo oraz napisał najlepiej dyktando z języka angielskiego w konkursie indywidualnym.
Dzisiejsze wydarzenie jest inauguracją cyklu Interdyscyplinarnych Spotkań z Kopernikiem, na które serdecznie zapraszamy.

Do zobaczenia wkrótce.