Wiktoria Sikora

Nazywam się Wiktoria Sikora. Jestem absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, do którego uczęszczałam w latach 2018-2021. Wybrałam klasę matematyczną, ponieważ planowałam podjęcie studiów na Politechnice Śląskiej. Moją pasją jest muzyka. W 2021 roku uzyskałam dyplom I stopnia Szkoły Muzycznej im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. 

Moim głównym instrumentem był akordeon. W I Liceum im. Mikołaja Kopernika w Będzinie często prezentowałam swoje umiejętności, akompaniując innym wykonawcom lub grając utwory muzyczne w czasie szkolnych akademii.

Moja pasja narodziła się przypadkiem. Jako uczennica szkoły podstawowej chciałam nauczyć się grać na jakimś instrumencie. Dziadek, spełniając moją prośbę, zapisał mnie na lekcje gry na pianinie. Po pewnym czasie zdałam sobie sprawę, że wykonywanie utworów na pianinie nie daje mi pełnej satysfakcji. Inspiracją do zmiany instrumentu stało się obejrzenie  w telewizji koncertu  Marcina Wyrostka, który grał na akordeonie. Poczułam, że akordeon to jest to! I znów mój wspaniały i niezawodny dziadek przyszedł mi z pomocą i kupił wymarzony instrument, na którym próbowałam nauczyć się grać sama. Jednak dopiero lekcje z profesjonalnym nauczycielem przyniosły pożądany efekt. Zdałam egzamin wstępny do szkoły muzycznej i mogłam doskonalić grę na akordeonie.

Dziś moim celem jest dostanie się do szkoły muzycznej II stopnia w Sosnowcu oraz rozpoczęcie studiów na Politechnice Śląskiej. Chcę czerpać radość i satysfakcję zarówno ze zdobywanej wiedzy jak i z muzyki.