Dlaczego Kopernik?

Dlaczego Kopernik? O swoim wyborze opowiadają Laura i Miłosz.

Zanim dokonaliśmy wyboru szkoły średniej, zapoznaliśmy się z  wieloma ofertami edukacyjnymi. Decydując się na profil biologiczny w Koperniku, kierowaliśmy się dobrą opinią o szkole i wysoką zdawalnością matur, ponieważ stawialiśmy sobie ambitne cele związane z naszą przyszłością. Nie spodziewaliśmy się jednak, że odnajdziemy tu szansę na rozwijanie naszych pasji. Dzięki wyrozumiałości i zaangażowaniu nauczycieli oraz atmosferze wzajemnej życzliwości możemy pogodzić naukę z realizacją wymarzonych projektów muzycznych. Cieszymy się, że dzięki nam szkoła może pochwalić się uczniami osiągającymi sukcesy zarówno na polu naukowym, bo przecież Stypendium Prezesa Rady Ministrów to szczególne wyróżnienie, jak i  licznymi sukcesami w konkursach wokalnych wspomnijmy choćby The Voice of Poland czy Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek, którego jesteśmy finalistami. Gdybyśmy mieli dokonać wyboru szkoły jeszcze raz, na pewno byłby to Kopernik – najlepsza szkoła w powiecie.

10 powodów dla których warto wybrać Kopernika:

Drogi ósmoklasisto! Może o tym jeszcze nie wiesz, ale kolejnym przystankiem na drodze Twojej edukacji będzie I LO im. M. Kopernika w Będzinie. Chcemy abyś wiedział, że trafiasz do szkoły wyjątkowej. To najstarsza Alma Mater w powiecie, która łączy tradycję z nowoczesnością. Tylko u nas od wielu lat uczysz się czego chcesz na poziomie, który Ci odpowiada!

  1. Tutoring. Indywidualna opieka naukowa ze strony nauczyciela tutora dla najlepszych uczniów.
  2. Najlepsza szkoła Powiatu Będzińskiego. Od wielu lat szkoła notowana w prestiżowym rankingu liceów miesięcznika „Perspektywy”. Wyniki maturalne. Wysoka zdawalność matury, wyniki z wszystkich przedmiotów wyższe niż średnia powiatu . Ponadto maturzyści Kopernika bardzo często wybierają przedmioty dodatkowe zwiększające szansę studiowania na najlepszych uczelniach wyższych (w kraju i za granicą).
  3. Szkoła sukcesów. Uczniowie Kopernika to finaliści olimpiad, konkursów i zawodów o zasięgu od powiatowego do międzynarodowego. Najzdolniejsi uczniowie szkoły zostali uhonorowani tytułem „Śląskie Asy” przyznawanym przez Uniwersytet Śląski w Katowicach dla najzdolniejszych uczniów w województwie śląskim. Nasi uczniowie są zdobywcami prestiżowych certyfikatów Internet and Computing Core Certtification. Drużyna debat uczestniczyła w Finale Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Nasi uczniowie osiągają sukcesy w konkursach artystycznych i sportowych.
  4. Szkoła sportowców. Od 1 września 2017 r. został uruchomiony oddział sportowy – piłka siatkowa. Uczniowie naszych klas sportowych co roku zdobywają liczne medale Mistrzostw Śląska oraz są uczestnikami Finałów Ogólnopolskich w rozgrywkach klubowych.
  5. Szkoła liderów. Aktywnie angażujemy się w projekty międzynarodowych wymian młodzieżowych np. Erasmus + (zrealizowaliśmy 6 projektów i 14 wymian młodzieżowych). Uczniowie realizują własne projekty z zakresu marketingu i reklamy, np. „Zwolnieni z teorii – gra miejska”, projekt współfinansowany przez NBP „Jesienna szkoła przedsiębiorczości”.
  6. Lektoratowy system nauczania języków obcych. Angielski dla wszystkich. Niemiecki, francuski, włoski, rosyjski do wyboru, nieprzypisany do klasy. Różne poziomy nauczania w międzyoddziałowych grupach.
  7. Niezwykła atmosfera. Wystarczy zobaczyć Aulę Kopernika, żeby poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca. To tu nawiązują się przyjaźnie. Spotykamy się na koncertach i bawimy na imprezach. Na przerwach odpoczywamy przy muzyce ze szkolnego radiowęzła. Kopernik pracuje 24/7.
  8. Patronaty wyższych uczelni. Każda klasa objęta jest patronatem wyższej uczelni. Są to Akademia Wychowania Fizycznego, Politechnika Śląska – Wydział Chemiczny, Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, Wyższa Szkoła Biznesu, Wyższa Szkoła Humanitas, Uniwersytet Śląski – Instytut Matematyki, Instytut Fizyki oraz Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. W ramach organizowanego cyklicznie Dnia Akademickiego w szkole goszczą pracownicy naukowi uczelni wyższych reprezentujący różne wydziały Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach z ofertą edukacyjną adresowaną do przyszłych studentów.
  9. Nowoczesne i komfortowe warunki nauki. Od kilku lat korzystamy z elektronicznego dziennika, w każdej pracowni posiadamy nowoczesną interaktywną tablicę dotykową, tablicę interaktywną lub rzutnik multimedialny oraz dostęp do Internetu. Posiadamy zieloną pracownię fizyczną i nowoczesną pracownię biologiczną wyposażoną w tablicę interaktywną i nowe mikroskopy. Uczniowie korzystają z bogato wyposażonej biblioteki szkolnej oraz czytelni. 1 września 2015 roku  oddano do użytku szkolnego nowoczesny kompleks boisk. Od 1 września 2018 r. uczniowie korzystają z nowoczesnej sali gimnastycznej ze ścianką wspinaczkową. Trenują też w szkolnej siłowni. Każdy uczeń korzysta z własnej szafki. Uczniowie mogą spędzać czas wolny w nowoczesnym i wygodnym bufecie.

Bo tu najlepiej smakuje kawa!