Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

Dnia 1 marca bieżącego roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z projektem Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, podczas którego uczniowie klasy ID wcielili się w radnych rady miasta z poszczególnych grup społecznych. Na początku zajęć 3 uczniów wraz z doradcami kandydowało na stanowisko prezydenta miasta. W ostateczności głosowanie wygrała Julia Cywińska a jej doradcą została Nicole Łącka. Następnie odbyło się ślubowanie prezydenta oraz radnych. W krótkim czasie utworzyła się potężna koalicja ugrupowań, która stała się najważniejszą częścią zabawy.
W skład koalicji wchodziły: Partia Młodych, Lokalsi, Przedsiębiorcy, Nowi Mieszkańcy oraz Lokalni Patrioci.
Po ustaleniu budżetu miasta nastał czas na  obrady. Rozpatrywaliśmy projekt wybudowania nowej zabudowy i po przyjęciu go przez prezydenta zakończyliśmy grę.
Zajęcia zostały podsumowane rozmową na temat władzy i państwa, gdzie każdy z nas mógł wyrazić swoją opinię na temat tego jakie towarzyszyły mu uczucia podczas gry.
Wszyscy jesteśmy już gotowi na następne spotkanie i cieszymy się na myśl że możemy pozyskać nową wiedzę.

Wielkość czcionki