Turniej debat oksfordzkich w WSB

W  dn. 26.02.br dwie drużyny uczestniczyły  w turnieju debat oksfordzkich organizowanym przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej. Pierwsza w składzie: Ola Sambor, Karolina Krzykawska, Krystian Kulasik i Jakub Stanik. Drugi, lecz nie gorszy zespół stanowili Kajetan Kyrcz, Wiktoria Korzeb, Mateusz Pawłowski oraz Wojciech Sarnik. Naszymi przeciwnikami były inne szkoły średnie ze Śląska i Zagłębia oraz Małopolski.
Dla pierwszaków (większości wystawionych przez naszą szkołę zawodników) było to pierwsze zetknięcie z takim turniejem. Stres był ogromny, ale apetyt rósł w miarę jedzenia – z każdą kolejną tezą denerwowaliśmy się coraz mniej oraz narzucała się nam większa swoboda wypowiadania się. W pełni wykorzystywaliśmy dany nam czas (4 min) na wypowiedzi. Na żadnym z tematów nie pozostawiliśmy suchej nitki. Nie pozwoliliśmy sobie na żadne niedopowiedzenia.

Niestety, mimo zaciekłej walki, zbijania argumentów przeciwnika, zadawaniu niewygodnych pytań naszym oponentom oraz stabilnej własnej linii argumentacyjnej, nie udało nam się zakwalifikować do następnego etapu. Na następnym turnieju, który już wkrótce, damy z siebie wszystko – jeszcze więcej niż na WSB – i postaramy się przejść do następnego etapu. Kto wie, może nawet dotrzemy do finału?

Krystian Kulasik