Światowy Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca uczniowie klas II realizujący biologię w zakresie rozszerzonym brali udział w obchodach Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Młodzież sprzątała Bulwary Czarnej Przemszy. Finał akcji odbywał się na terenie Ośrodka Edukacyjnego Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie, gdzie uczestnicy akcji brali udział w konkursie ekologicznym – nagrodę w tej konkurencji otrzymał Kacper Grądzki. Daria Sobolewska, Bartosz Skonieczny i Natalia Kawiarowska zostali nagrodzeni za najlepsze hasło promujące akcję „Narodzie pomóż przyrodzie”, a Martyna Nowak za filmik z akcji. Uczniowie z naszej szkoły okazali się też najlepsi jeśli chodzi o ilość zebranych śmieci – tę konkurencję wygrali Paulina Kańtoch, Małgorzata Łabuś i Marcel Grabarczyk. Gratulujemy naszym biologom!