Stomatologia czy transplantologia?

7 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych przez studentów Śląskiego.
Uniwersytetu Medycznego. Szycie czy próby naprawiania zębów były dużą atrakcją dla przyszłych adeptów sztuki lekarskiej. Zajęcia te realizowane były w ramach projektu „Wsparcie Procesu Sprawiedliwej Transformacji poprzez Promocję Edukacji Wyższej”. Czytaj dalej „Stomatologia czy transplantologia?”

Zajęcia, które otwierają oczy – 3b1 na wyjątkowych zajęciach

28 listopada klasa 3b1 uczestniczyła w wykładach organizowanych
w ramach projektu „Miesiąc z medycyną” w Akademii WSB. Spotkanie poprowadzili dziekan Collegium Medicum dr n.med. Adam Kabierz
oraz dr n.med. Piotr Gościniewicz, którzy z ogromnym entuzjazmem oraz uśmiechem przekazali nam swoją wiedzę zachęcając tym samym do studiowania kierunków medycznych. Czytaj dalej „Zajęcia, które otwierają oczy – 3b1 na wyjątkowych zajęciach”

ŚUM inspiruje: zostań medykiem!

27 października mury naszego liceum odwiedzili studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – uczelni partnerskiej I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. W ramach projektu „ŚUM inspiruje: zostań medykiem” przeprowadzili fascynujące warsztaty z zakresu endokrynologii, pielęgniarstwa i biofizyki, które pozwoliły naszym uczniom poczuć się jak prawdziwi adepci medycyny. Czytaj dalej „ŚUM inspiruje: zostań medykiem!”

Klasa B. Biologiczna

Pod patronatem Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej

Przedmioty wiodące: biologia i chemia.

Do wyboru jeden spośród: język angielski z elementami języka specjalistycznego, fizyka, matematyka.

– Jeżeli w przyszłości chcesz zostać lekarzem, stomatologiem, weterynarzem, farmaceutą, kosmetologiem, dietetykiem, ratownikiem medycznym,
– Jeżeli chcesz ratować życie na naszej planecie,
– Jeżeli interesuje Cię eksperyment naukowy,
– Jeżeli chcesz odkrywać tajemnice mikroświata i makroświata, to klasa I B jest dla Ciebie! Czytaj dalej „Klasa B. Biologiczna”

Zajęcia laboratoryjne przed maturą

Maturzyści z klasy IIIb 15 marca uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego. Pod okiem dr Katarzyny Osińskiej wykonywali samodzielnie doświadczenia, powtarzając jednocześnie materiał do matury z chemii. W trakcie zajęć wytrącali różnokolorowe osady, badali amfoteryczność, analizowali właściwości związków chromu i manganu. Czytaj dalej „Zajęcia laboratoryjne przed maturą”

Wielkość czcionki