Paulina Armatys

Jest uczennicą klasy III a , która uwielbia matematykę i biologię. Uczestniczyła w niejednym konkursie matematycznym. Wśród nich można wymienić XVI  Zagłębiowski Konkurs Matematyczny, w którym dostała się do finału oraz zakwalifikowanie się do drugiego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. W roku 2017  uzyskała Nagrodę Absolwentów Kopernika wraz z tytułem Najlepszego Biologa. Niejednokrotnie otrzymywała również stypendium za wysokie wyniki w nauce ( w roku szkolnym 2015/2016 uzyskała Stypendium Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza).

Dzielnie reprezentowała naszą szkołę  w diecezjalnych konkursach religijnych pogłębiając tym swoją wiedzę i zainteresowania oraz zdobywając liczne nagrody.

Jej pasją jest także teatr , chociaż zajmuje się nim amatorsko. Brała udział w akademiach i projektach teatralnych ( w tym w spektaklu „Szelmostwa lisa Witalisa”)  oraz co roku występowała w szkolnych jasełkach. Ponadto uczestniczyła w tworzeniu szkolnej gazetki „Copernicus”, która została doceniona na Wojewódzkim Przeglądzie Pism Uczniowskich „Szpalta”.