Aleksandra Laber

Uczennica klasy III a, fascynuje się matematyką oraz przedmiotami przyrodniczymi, w szczególności chemią. Brała udział w konkursach zarówno chemicznych jak i matematycznych rozwijając swoje zainteresowania i pogłębiając wiedzę. W roku 2017/18 podjęła walkę w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH i zakwalifikowała się do finału. Rok wcześniej została finalistką XVI Zagłębiowskiego Konkursu Matematycznego, dostała również niejedno stypendium za wysokie wyniki w nauce.

Ponadto Ola wykazuje ponadprzeciętne zdolności lingwistyczne szczególnie w obszarze języka angielskiego. Dzielnie reprezentowała nasze liceum w ogólnopolskiej olimpiadzie oraz innych konkursach językowych. Dodatkowo przystąpiła również do próbnego egzaminy SAT ( Scholastic Assessment Test)  uzyskując w nim bardzo dobry wynik – była lepsza niż większość uczestników!

Pasje Oli nie skupiają się jednak tylko na książkach. Od wielu lat aktywnie uczestniczy w lekcjach karate Oyama. Aktualnie posiada stopień 8 kyu co daje jej niebieski pas w tej dziedzinie sztuk walki.