Erasmus+ w Pałacu Mieroszewskich

Dzięki uprzejmości pracowników Muzeum Zagłębia w Będzinie młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w niezwykłej prezentacji przygotowanej specjalnie dla celów projektu Erasmus + przez panią Joannę Kobryń i Adama Sygacza.
Dyrektor muzeum pani Violetta Lisowska powitała nas ciepło i wprowadziła w tematykę zajęć. Dotyczyły one naszego miasta – tego, jak wygląda dzisiaj i jak zmieniało się na przestrzeni wieków. Większość z nas nigdy nawet nie zwróciłaby uwagi na budynki, które mijamy codziennie, a które stanowią wartość historyczną.

Pod lupę wzięto zarówno zabytki takie, jak Zamek Będziński, Pałac Mieroszewskich, Dom Modlitwy „Mizrachi” czy Kościół św. Trójcy, jak również dworzec PKP, budynki zakładów przemysłowych i wiele innych. Wykład i pokazywane zdjęcia zrobiły na nas duże wrażenie, udowadniając, że historia Będzina jest naprawdę interesująca.

Cieszymy się z nawiązanej współpracy i jesteśmy wdzięczni za pomoc w realizacji projektu.