Wyróżnienie dla Adama Urbańczyka w konkursie literackim

Adam Urbańczyk, uczeń klasy IId, po raz kolejny potwierdził swój talent literacki! Otrzymał wyróżnienie w konkursie na recenzję „Punkt krytyczny” zorganizowanym przez Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego. Patronat honorowy nad konkursem objął dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Krzysztof Jarosz. Celem konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego jest promocja czytelnictwa i aktywności krytycznoliterackiej ze szczególnym uwzględnieniem popularyzacji literatury najnowszej.

Zadaniem uczestników było przygotowanie recenzji poświęconej wybranej książce wydanej w latach 2015–2017, reprezentującej dowolny gatunek literacki. Cieszymy się, że umiejętności Adama zostały docenione. Nagrodą, oprócz wartościowych książek, jest także udział w warsztatach krytycznoliterackich organizowanych przez Uniwersytet Śląski.