„Cum tacent, clamant” –„MILCZĄC, WOŁAJĄ”

20 kwietnia 2016 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Będzinie odbyło się otwarcie wystawy Cum tacent, clamant” –„MILCZĄC, WOŁAJĄ.
Uroczystego otwarcia wystawy, udostępnionej przez Biuro Edukacji Publicznej IPN, dokonali Pan Waldemar Andzel – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Pan Arkadiusz Watoła – Starosta Będziński. Starosta w słowach skierowanych do młodzieży podkreślił jak ważna jest pamięć o Żołnierzach Wyklętych szczególnie dlatego, że przez dziesiątki lat prawdę fałszowano a nawet głęboko ukrywano. Otwarcie wystawy połączone zostało z prezentacją i wykładem Pana Mariusz Soleckiego, który od lat przybliża Polakom postacie „Żołnierzy Wyklętych”.
Wystawa związana jest z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który został uchwalony przez Sejm RP w 2011 r.