WAKACJE!!!

Wakacje, jak Red Bull – dodają skrzydeł!!!

 

Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Kolejny raz pokolenie Gens copernici zakończyło rok szkolny 2015/2016. Uroczystość zaszczycili swą obecnością: Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Wicestarosta powiatu będzińskiego Emil Bystrowski, przedstawiciel biura Senatora RP Arkadiusza Grabowskiego – Pani Ewa Fendrych, Naczelnik Wydziału Edukacji w Będzinie Pan Roman Goczoł oraz inni zaproszeni goście. Możemy pochwalić się dużą ilością uczniów, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce – 93 uczniów ze średnią powyżej 4,75 – tym 43 uczniów z klas pierwszych i 50 z klas drugich.

Czytaj dalej Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Dla dzieci gra się tak samo jak dla dorosłych, tylko lepiej

Rankiem 21.06.2016 nasza grupa teatralna Twarze zagrała dwa spektakle dla dzieci z będzińskich przedszkoli oparte na bajce Jana Brzechwy Szelmostwa Lisa Witalisa. Zdając sobie sprawę z tego, jak wymagającym odbiorcą są nasi milusińscy, dołożyliśmy wszelkich starań, aby mali odbiory sztuki mogli poczuć wyjątkowy klimat bajki. Samodzielnie przygotowaliśmy stroje, scenariusz oraz dobraliśmy muzykę. Na jakiś czas z sali teatralnej przenieśliśmy się do świata zwierzęcych przygód. Dwa, ponad godzinne spektakle zakończyły się salwą braw, a niektóre dzieci nie chciały rozstawać się z ulubionymi postaciami.

Czytaj dalej Dla dzieci gra się tak samo jak dla dorosłych, tylko lepiej

PROFILAKTYKA PRZED WAKACJAMI

21 czerwca 2016 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Panią Joannę Czechowską. Pani przeprowadziła w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika zajęcia na temat zagrożenia płynącego z zażywania środków odurzających. Przestrzegła, jakie konsekwencje może mieć nieodpowiedzialny kontakt z narkotykami a także opowiedziała o ich pochodzeniu i obecności we współczesnym świecie. Zwróciła uwagę, że to, co jest aktualnie dostępne na rynku, ma niewiele wspólnego np. z prawdziwą marihuaną.

Czytaj dalej PROFILAKTYKA PRZED WAKACJAMI

Dzień Akademicki – oferta specjalna!

Specjalnie dla uczniów klas matematycznych odbyły się zajęcia z programowania robotów!

To świetne połączenie „zabawy” klockami LEGO MINDSTORMS z nauką przedmiotów ścisłych. Zajęcia przeprowadzili studenci z Koła Naukowego działającego przy Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.

Dzięki stałej współpracy z Uniwersytetem Śląskim w przyszłym roku szkolnym lekcje robotyki odbędą się na Uniwersytecie!

 Wszystkich chętnych już dziś zapraszamy!

Czytaj dalej Dzień Akademicki – oferta specjalna!

FIZYKA PRZYSZŁOŚCI

Mózg człowieka ma swoje ograniczenia. To wyobraźnia nie ma granic. Kolejnym, skokiem w przekazywaniu informacji jest komputer kwantowy znacznie szybszy od klasycznego komputera.
23 czerwca 2016 roku uczniowie klas matematycznych naszej szkoły wezmą udział w spotkaniu w Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie z przedstawicielami firmy D-Wave, producenta najbardziej zaawansowanych na świecie komputerów kwantowych. Jej klientami są: Lockheed Martin, The Quantum Artificial Intelligence Lab (Google, NASA, USRA), Los Alamos National Laboratory czy USC Information Sciences Institute.

Czytaj dalej FIZYKA PRZYSZŁOŚCI

Z Kopernikiem do RIO

W dniu 10 czerwca na boiskach I LO odbył się na turniej piłkarskich piątek oraz turniej siatkarskich dwójek. Organizacji rozgrywek podjęły się klasy 1c i 1d. 10 czerwca na szkolnych boiskach odbył się turniej sportowy. Zaciętej rywalizacji sprzyjała wakacyjna pogoda oraz wspaniały klimat naszych nowych boisk. W przerwie uczniowie oraz zawodnicy mogli poczęstować się energetycznymi przekąskami oraz fit-wodą.
Za udział wszystkim dziękujemy i zapraszamy na kolejne eventy w naszym liceum.

 

Zdjęcia w galerii.

Robi się coraz cieplej więc może warto zamoczyć nogi w Bałtyku!

Robi się coraz cieplej, za chwile wakacje, więc klasa 2a postanowiła wykorzystać piękna pogodę i wybrała się nad morze!
31.05 ruszyliśmy autokarem do Mikoszewa po niezapomnianą przygodę. Od razu wybraliśmy się na spacer na plażę. Świeciło słońce, szumiało morze, graliśmy w piłkę.
Kolejne dni spędziliśmy w Trójmieście – w Gdyni udaliśmy się do Oceanarium, gdzie zobaczyliśmy niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów. A następny dzień to sopockie molo i kultowy Monciak oraz spacer Długim Targiem w Gdańsku.

Czytaj dalej Robi się coraz cieplej więc może warto zamoczyć nogi w Bałtyku!

Dzień Akademicki w Koperniku

Dnia 7 czerwca 2016 roku w murach Kopernika odbyło się pierwsze spotkanie w ramach nowej inicjatywy – Dzień Akademicki I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Było to wydarzenie bardzo ważne dla społeczności szkolnej, absolwentów oraz przedstawicieli wyższych uczelni naszego regionu.
Od kilku lat klasy realizujące z powodzeniem,  potwierdzonym wynikami na egzaminie maturalnym, wybrane rozszerzenia objęte są patronatami renomowanych uczelni.

Czytaj dalej Dzień Akademicki w Koperniku