
Uczniowie Kopernika w ramach akcji „Podaruj dzieciom uśmiech” organizowanej przez Fundację Przyjazny Świat Dziecka zebrali w ciągu roku 920 kg makulatury (550 kg zostało przekazane w lutym 2017r.). Pieniądze uzyskane z przekazanej fundacji makulatury zostaną przeznaczone na pomoc dla rodzinnych domów dziecka. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Rekordzistką w ilości zebranej makulatury została Ela Król – uczennica klasy IIb.


To jedna z najbardziej fascynujących nagród – nagroda uczniów (byłych) dla uczniów, nagroda absolwentów dla (przyszłych) absolwentów! Wydaje się, że w istnieniu szkoły nie ma nic piękniejszego niż więź między dawnymi i nowymi laty. Ona stanowi istotę i osnowę tego co w trwaniu szkoły, jej tradycji i roli jest najważniejsze. Nagrody te zawsze wręczamy z największą radością i wzruszeniem.
Po raz kolejny w murach I LO im. M. Kopernika w Będzinie zakończyliśmy rok szkolny. Uroczystość zaszczycili swą obecnością: Starosta Będziński pan Arkadiusz Watoła, Naczelnik Wydziału Oświaty i Rozwoju Społecznego pani Renata Zmarzlińska-Kulik oraz inni zaproszeni goście.

Adam Urbańczyk, uczeń klasy 2d, zdobył wyróżnienie II stopnia w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach pod patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego. Sukces Adama zasługuje na uznanie, ponieważ konkurencja była ogromna – w eliminacjach wzięło udział aż 529 uczniów z całej Polski! Finał konkursu odbył się 5 czerwca 2017r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Organizatorem konkursu był Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie. Za motto posłużył fragment wiersza l. Staffa – Odys: