W KOPERNIKU życie zaczyna się we wrześniu. Coś na dobry początek- wymiana polsko-ukraińska.

 

21 września rozpoczął się projekt polsko – ukraińskiej wymiany młodzieży, w którym  uczestniczyli młodzi ludzie  z polskich i ukraińskich szkół. W tym jakże ważnym wydarzeniu, nie mogło zabraknąć naszych uczniów. Współpracując z młodzieżą ukraińską, mieliśmy możliwość nie tylko poznania  uczestników wymiany, a także ich tradycji i kultury.

Większość projektu była realizowana w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, a głównym  jego koordynatorem była  Pani Dominika Czerniak, bez której nie byłoby tak wyjątkowej atmosfery. W czasie trwania projektu zwiedziliśmy zamek w Będzinie, nową siedzibę Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz  kopalnię Guido w Zabrzu.  Projekt zakończył się wieczorem polsko ukraińskim, którego gościem była Dyrektor I LO im. M. Kopernika w Będzinie Pani  Wanda Zalejska oraz nauczyciele z I LO im. M. Kopernika: Pani Marzenna Rudzińska i Pani Ewa Młynarka – Dąbek.
Mamy nadzieję, że będziemy mogli uczestniczyć w  kolejnym projekcie wymiany, który  stanowić będzie  dla Nas nowe wyzwania.