Meeting Erasmus

Na początku czerwca w ramach projektu Erasmus Plus byliśmy gospodarzem międzynarodowego spotkania nauczycieli ze szkół we Francji i Hiszpanii. Jego celem było podsumowanie pierwszego roku współpracy między krajami partnerskimi. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Będzin wczoraj i dziś” przygotowanej przez młodzież naszej szkoły we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką w Będzinie zainaugurował trójstronne obrady. Zaproszony gość – Pan Tomasz Kostro, znany i ceniony w środowisku lokalnym pisarz i publicysta wygłosił wykład na temat historii naszego regionu. Następnie dr Dariusz Majchrzak, autor książek historycznych na temat Zagłębia oraz ceniony nauczyciel I LO im. M. Kopernika, przybliżył tematykę rozwoju urbanizacyjnego naszego regionu. Po spotkaniu oprowadził naszych gości i uczniów po jedynym w mieście sztabowym schronie przeciwatomowym z lat 50 XX wieku. Program spotkania obejmował również ewaluację dotychczas podjętych działań, przygotowanie planu pracy na przyszły rok, ustalenie terminów przyjazdu grup francuskiej i hiszpańskiej do Polski w przyszłym roku szkolnym oraz wyjazdu grupy polskiej do Francji. Uczestnicy wysłuchali prezentacji przygotowanej przez wicedyrektor szkoły panią Ewę Stopę na temat współpracy naszej szkoły z wyższymi uczelniami, środowiskiem lokalnym i absolwentami. Pani Bożena Morawska-Nagły, pedagog szkolny oraz pani Dorota Cembrzyńska przedstawiły wyniki i analizę sondażu dotyczącego problemów, z którymi mierzą uczniowie naszej szkoły.