Bezpieczeństwo w sieci i w realu

Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie.

6 kwietnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Będzinie. Spotkanie dotyczyło odpowiedzialności karnej nieletnich, jak i działań prewencyjnych i profilaktycznych Policji w stosunku do osób mających problemy z prawem (nieletnich i pełnoletnich). Część spotkania dotyczyła bezpiecznego poruszania się w sieci, dbałości o własne bezpieczeństwo, oraz odpowiedzialności za treści zamieszczone w Internecie. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie dzięki takim spotkaniom będą bardziej odpowiedzialnie korzystać z Internetu.

Nie bez znaczenia jest wiedza i pierwsze doświadczenia związane z ruchem drogowym. Część naszych uczniów już posiada, a inni niedługo dołączą do grona szczęśliwych posiadaczy prawa jazdy. Dzięki spotkaniu młodzież miała doskonałą okazję by zdobyć wiedzę i pierwsze doświadczenia związane z ruchem drogowym. St. asp. Iwona Bajan z będzińskiej drogówki poruszyła kwestię uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie spotkania policjantka ostrzegała także przeszłych kierowców przed nierozwagą i lekceważeniem zasad bezpieczeństwa na drodze. Nietrzeźwość, brawura, nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z telefonów komórkowych w czasie jazdy, to omówione przez policjantkę główne przyczyny wypadków drogowych.