Matura, studia i odrobina adrenaliny – klasa 3D na Dniu Otwartym UŚ

10 marca uczniowie klasy 3D odwiedzili Uniwersytet Śląski, aby wziąć udział w inspirującym Dniu Otwartym i na własnej skórze poczuć atmosferę studiów. Była to świetna okazja, aby zajrzeć za kulisy życia akademickiego, zdobyć praktyczną wiedzę i sprawdzić, jakie możliwości czekają na przyszłych maturzystów. Czytaj dalej „Matura, studia i odrobina adrenaliny – klasa 3D na Dniu Otwartym UŚ”

Zamiast goździka…

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wszystkim Solenizantkom składamy najlepsze życzenia:
Podążajcie SWOJĄ drogą, realizujcie SWOJE pasje i marzenia.
Nigdy nie zapominajcie o SWOICH potrzebach.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu herstorycznego poświęconego wybitnym kobietom, które odważyły się być sobą.

Czytaj dalej „Zamiast goździka…”

Lekcja prawa „na żywo „

Uczniowie Kopernika mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w lekcji prawa „na żywo „⚖️. Na zaproszenie Pani Katarzyny Cok – prezes Sądu Rejonowego w Czeladzi, wzięliśmy udział w symulacji rozprawy karnej.
Uczestnicy wcielili się w role pokrzywdzonego, oskarżonego, świadków oraz ławników a sprawa dotyczyła nękania – stalkingu w Internecie, które jest bardzo poważnym przestępstwem często prowadzącym do tragicznych konsekwencji.
Bardzo dziękujemy za życzliwość, profesjonalizm i świetne przygotowanie rozprawy Pani sędzi, Pani mecenas i Panu prokuratorowi.
Symulacja odbyła się w ramach #TydzieńEdukacjiPrawnej.

Czytaj dalej „Lekcja prawa „na żywo „”

Mistrz Silnych Haseł

W naszym szkolnym konkursie o tytuł Mistrza Silnych Haseł🔑 , organizowanego w ramach Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych, wzięło udział 45 uczestników.
Przypomnijmy, że chodziło o stworzenie mnemotechniki, czyli takiego skomplikowanego i trudnego do zhakowania hasła, które dzięki wymyślonemu zdaniu będzie łatwiejsze do zapamiętania. Uczestnicy popisali się nie tylko pomysłowością ale też poczuciem humoru.

Czytaj dalej „Mistrz Silnych Haseł”

Szkolny test wiedzy o Austrii

Po raz czwarty biorą uczniowie Kopernika w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. W ubiegłym roku nasza drużyna zajęła 4 miejsce w okręgu. W zeszły piątek uczniowie przystąpili do pisania etapu szkolnego testu wiedzy o Austrii.

Życzymy powodzenia i kwalifikacji do następnego etapu.
Czytaj dalej „Szkolny test wiedzy o Austrii”

Stomatologia czy transplantologia?

7 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych przez studentów Śląskiego.
Uniwersytetu Medycznego. Szycie czy próby naprawiania zębów były dużą atrakcją dla przyszłych adeptów sztuki lekarskiej. Zajęcia te realizowane były w ramach projektu „Wsparcie Procesu Sprawiedliwej Transformacji poprzez Promocję Edukacji Wyższej”. Czytaj dalej „Stomatologia czy transplantologia?”

Wielkość czcionki