Nasi na Mistrzostwach Polski

Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich to największa w kraju impreza debatancka skierowana do młodzieży, którego organizatorem jest Fundacja Edukacyjna G5.

Turniej od 2013 roku angażuje pasjonatów wystąpień publicznych, debat turniejowych, intelektualnych sporów na najwyższym poziomie i koneserów wysublimowanego stylu zarówno słowa, jak i prezencji.

Corocznie w marcu i kwietniu w Poznaniu spotykają się entuzjaści debat z całej Polski, gdzie dzięki wsparciu uniwersytetów, szkół, firm i innych instytucji spełniają się marzenia o prawdziwym społeczeństwie obywatelskim na miarę dojrzałych demokracji partycypacyjnych.

W tym roku w wydarzeniu online bierze udział sto drużyn. W dn.13.03.2021 r nasza szkolna drużyna w składzie:

mówca pierwszy – Krystian Kulasik,
mówca drugi – Kajetan Kyrcz,
mówca trzeci – Jan Mazur,
mówca czwarty – Kinga Miłoch

uczestniczyła w zmaganiach turniejowych debatując cztery tezy. Zmagania turniejowe toczyliśmy od 8.00 -19.00. Drużyna debatowała bardzo sprawnie, wykazała się dużą wiedzą merytoryczną i umiejętnością argumentacji. W zmaganiach turniejowych w charakterze publiczności uczestniczyli członkowie koła debat, którzy  merytorycznie towarzyszyli drużynie przez dwa tygodnie w trakcie przygotowywania linii argumentacyjnej. Serdeczne podziękowania w imieniu drużyny dla Julii Białas i Wojciecha Sarnika. Szczególnie cenne jest to, że w tych trudnych okolicznościach drużyna mogła liczyć na pomoc koleżanek/kolegów z koła.

Grażyna Szewczyk – opiekunka koła