Tytuł Liderki 2012 dla naszej Kamili

W sobotę korbowicze spotkali się w katowickim kinie Rialto na gali podsumowującej Korbę 2012. Wręczono dwie nagrody specjalne i pięć nagród głównych. Docenione zostały projekty własnego pomysłu, które młodzi ludzie realizowali w swoich lokalnych społecznościach.
Nagrodę specjalną i tytuł liderki 2012 zdobyła nasza uczennica Kamila Dróżdż z Będzina. Uczennica klasy maturalnej I LO im. M. Kopernika założyła Stowarzyszenie Umarłych Artystów.

To nic innego, jak nocny klub dyskusyjny, w którym brali udział gimnazjaliści. – Nocą dyskutowaliśmy na cztery tematy: czas, pogoda, śmierć i pryzmat, ale podczas spotkań pojawiały się kolejne – opowiada Kamila. – W ramach projektu był też wyjazd integracyjny w góry. Ale najfajniejsze jest to, że stowarzyszenie działa dalej, a jego członkowie chcą się spotykać raz w miesiącu – cieszy się. Kamilę do wzięcia udziału w Korbie zachęciła koleżanka. – Nie żałuję, bo sporo się nauczyłam – mówi licealistka, która wie też, co chce robić w przyszłości. – Interesuję się filmem, będę zdawać do szkoły filmowej – zapowiada Kamila.

Pełny tekst artykułu jest dostępny tutaj