Udział w konferencji naukowej

Nasze Liceum znalazło się w elitarnym gronie 11 szkół zaproszonych do udziału w I Edycji Konferencji Naukowej Młodzieży „Ochrona środowiska. Dziedzictwo naszego pokolenia”.

Seminarium naukowe zostało zorganizowane 16 października 2019 roku przez Politechnikę śląską. Grupa uczniów klas trzecich naszego Liceum – Zuzanna Bernacka, Jakub Bojdol, Jagoda Kielan, Dominika Knapik, Mateusz Kopczyński i Paulina Płachta – opracowała bardzo ciekawy i aktualny temat „Odpady jako zasoby”. Prezentacja, przedstawiona przez Paulinę Płachtę i Mateusza Kopczyńskiego, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez przysłuchujące się grono ekspertów.

Sesja naukowa odbywała się w dużej auli Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Uczestniczyli w niej studenci, pracownicy naukowi uczelni i ponad 300 uczniów. Wśród nich byli uczniowie klas 2 naszej szkoły, realizujący rozszerzony program nauczania chemii.

Gratulujemy naszym prelegentom i całemu zespołowi opracowującemu temat.

Wielkość czcionki