Mikołaj z Kopernikiem

04. 12. 2014 zapraszamy na kreatywny cykl zajęć edukacyjnych
„Mikołaj z Kopernikiem”

grupy zorganizowane: 9.00. – 11.00; 11.30. – 13.30

Proponujemy:

  • Rozwiązanie tajemnicy znikającego atramentu – warsztaty chemiczne
  • Przepłynięcie Przemszy i…Amazonki – warsztaty geograficzne
  • Słów kilka w obcych językach – francuskie kolędy, angielskie piosenki, włoskie kolory
  • informację o wymianie młodzieżowej do Francji i Hiszpanii
  • warsztaty biologiczne, matematyczne, społeczno – historyczne i inne atrakcje

Gwarantujemy:

  • Atrakcyjne zajęcia, opiekę nauczycieli I LO, tematykę zgodną z podstawą programową gimnazjum, realizację kompetencji kluczowych
  • Wizytę w Cafe Kopper

 Informację dotyczącą uczestnictwa grupy zorganizowanej prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres pierwszeliceum.bedzin@gmail.com lub faksem pod numer 32/7615920 w terminie do dnia 01.12.2014r.

Z nami przepłyniesz Przemszę i … Amazonkę

Największe rzeki świata. Będzie to krótki wykład i prezentacja rzek, a następnie grupowy quiz z nagrodami. Zajęcia pozwolą utrwalić i pogłębić wiedzę z hydrografii. W quizie uczniowie wykorzystają informacje zdobyte na zajęciach, jak również te, które znają z literatury młodzieżowej i popularnych filmów.

 

I colori dItalia ( Kolory Włoch)

Ćwiczenia leksykalne prezentujące 8-10 podstawowych kolorów oraz odniesienia do przedmiotów, potraw, miejsc związanych z Włochami, stymulowana burza mózgów, zabawa: zgadnij co to jest? (dotykanie rozmaitych przedmiotów i odgadywanie ich nazw).

 

Jak to robią we Francji, czyli święta w Paryżu

Warsztaty z języka francuskiego będą prowadzone przez uczniów klasy drugiej. Uczniowie przygotowali dla Was kolędy w języku francuskim. Nawet nie znając języka francuskiego możesz wziąć w nich udział!!!!!! Pokażemy też ile słów, wyrażeń z języka francuskiego funkcjonuje w języku polskim.

 

Tajemnice pracowni chemicznej

Zapraszamy na warsztaty chemiczne, na których wyczarujesz dymy, poznasz tajemnice znikającego atramentu i cieczy nieniutonowskiej, może nawet coś wybuchnie?!

Dowiesz się, jak wykorzystać odczynniki do wytrącania osadów, sporządzisz własną tablicę rozpuszczalności, zobaczysz w jaki sposób można zmieniać zabarwienie cieczy w probówce.

 

 

Wielkość czcionki