Wall Street – skąd ta nazwa, czyli o tajnikach giełdy.

Jesienna Szkoła Przedsiębiorczości edycja druga w dn. 5 kwietnia przeniosła się do Chorzowa do Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.

Nasz pobyt rozpoczął się od wykładu dr Marka Łukaszewskiego „Co warto wiedzieć o giełdzie.”, w trakcie którego dowiedzieliśmy się wiele o historii giełdy od momentu powstawania poprzez kryzysy finansowe do dnia dzisiejszego.

Kolejny wykład, który dotyczył „Myślenie strategiczne w ekonomii”,  prowadził prof. dr hab. Marek Szopa. Myślenie strategiczne oparte jest na teorii gier. To młoda dziedzina nauki, która w sposób formalny stara się opisać zjawiska społeczne i ekonomiczne interakcji pomiędzy ludźmi, którzy mając swoje cele indywidualne są współzależni od innych graczy.

W przerwie pomiędzy wykładami zwiedziliśmy wspaniałe laboratoria ŚMCEiBI.

BYŁO SUPER!

„Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej”.