Ślubowanie pierwszoklasistów

„Młodym jest się tak długo, jak długo można się uczyć, nabywać nowych przyzwyczajeń i znosić sprzeciwy” – Marie von Ebner – Eschenbach.

W dniu 26 września 2017r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym dołączyli do pokolenia Gens Copernici.

Ślubowanie to uroczysty dzień nie tylko w życiu uczniów klas pierwszych ale również całej szkoły. W tym roku społeczność szkolna wzbogaca się o grupę 144 nowych uczniów.

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie od zawsze kultywuje tradycję nauki, która wyznacza świadomość poznania świata.

Warto nadmienić, ze dzisiejsza uroczystość zbiegła się w czasie z obchodzonym właśnie jubileuszem szkoły. Na przestrzeni 115 lat szkoła wykształciła tysiące absolwentów – ludzi świata nauki, prawników, lekarzy, nauczycieli, artystów, inżynierów, polityków, duchownych, przedsiębiorców – ludzi szlachetnych i wartościowych.