X ZAGŁĘBIOWSKI KONKURS GEOMATI

W dniu 27 marca odbył się X Zagłębiowski Konkurs Matematyczno- Geograficzny „GeoMati” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Będzińskiego Sebastiana Szaleńca i Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Konkurs jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych.


I miejsce zajęła drużyna z SP nr 8 w Będzinie, II miejsce – drużyna z SP nr 3 w Czeladzi, a III miejsce drużyna z SP w Rogoźniku. Uczestnicy konkursu i uczniowie liceum wysłuchali wykładu dr hab. Magdaleny Opały-Owczarek, prof. UŚ „Dlaczego wikingowie opuścili Grenlandię” oraz wykładu mgr Łukasza Merty, pracownika UKEN w Krakowie, absolwenta naszego liceum, „Łamigłówki matematyczne na nietypowych powierzchniach”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym każdy uczestnik otrzymał upominek a zwycięzcy – nagrody. Zapraszamy na fotorelację.

 

Wielkość czcionki