Zaczęło się w Polsce w 2001 roku i….trwa do dziś!

Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Jak co roku Kopernik wspiera akcję  Amnesty International. W tym roku udało się napisać 207 listów! Dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywne włączenie się w akcję pomocy tegorocznym bohaterom, którzy pochodzili z Egiptu, Kanady, Meksyku, Nigerii, Sudanu, Białorusi, Grecji, Chin, Filipin i Iranu. Ten maraton był wyjątkowy ze względu na sylwetki 10 młodych osób, których prawa zostały złamane.

Przypominamy, że kopernikowska społeczność identyfikuje się z osobami, których prawa są zagrożone i potrzebują solidarności oraz wsparcia. Dlatego piszemy listy, podpisujemy petycje i pamiętamy o tych, którym odebrano wolność. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie, walczyć z nietolerancją i tworzyć bardziej sprawiedliwy świat.

Dziękujemy i zapraszamy za rok😊

Grażyna Szewczyk
Dorota Cembrzyńska