Wizyta 23 Śląskiego Pułku Artylerii

W dniu 11 kwietnia 2014 r. odwiedzili nas żołnierze z 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca. To już kolejna wizyta przedstawicieli tej jednostki w naszym liceum. Tym razem gościliśmy grupę wojskowych, którzy poznali nie tylko naszą szkołę, ale również zwiedzili m.in. pobliskie zabudowania dawnych koszar wojskowych, zbudowanych na przełomie XIX i XX w., gdzie pod pomnikiem 11 Pułku Piechoty i 23 Pułku Artylerii Lekkiej złożyli kwiaty i zapalili znicze. Żołnierze z Bolesławca kontynuują tradycje wspomnianego 23 Pułku Artylerii Lekkiej, który przed wrześniem 1939 r. stacjonował w będzińskich koszarach, sąsiadujących z naszą szkołą. Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak liczną reprezentację pułku, a także nawiązać współpracę w ramach wymiany informacji i archiwaliów dotyczących historii wojskowości w naszym mieście i regionie. Jednocześnie przypominamy, że nasze liceum jest autorem projektu „Ocalić pamięć o 23 Pułku Artylerii Lekkiej”.