Właśnie ruszył kolejny dwuletni projekt Erasmsus + Hiszpania-Polska-Francja

Hura! Pierwsze kroki już za nami. Uczniowie naszej szkoły już 7 kwietnia 2018 roku wylatują do Hiszpanii w ramach projektu Erasmus +.  Spędzą tam cały tydzień, mieszkając u rówieśników, którzy uczęszczają do Licee Galileo Galilei w miejscowości Puertollano. Natomiast w październiku 2018 zawitają do naszego liceum uczniowie szkół Hiszpanii i Francji. Przez tydzień będą mieszkać w domach uczniów, którzy biorą udział w projekcie.

W czerwcu 2018 roku  w Polsce odbędzie się Transnational Meeting, czyli spotkanie nauczycieli biorących udział w projekcie Erasmus+.

Naszym pierwszym zadaniem było przeprowadzenie ankiety „Changes in cities”. Grupa wyjeżdżająca do Hiszpanii miała za zadanie wyjść na ulice Będzina i znaleźć osobę, z którą przeprowadzi wywiad, a grupa wyjeżdżająca do Francji zadawała te same pytania osobie z którą żyje na co dzień. Naszym kolejnym zadaniem będzie nagranie „Lipdaba”, w którym przebierzemy zgodnie z naszymi zainteresowaniami.  Będziemy również przygotowywać prezentacje w Prezi, co da nam możliwość  poznania nowoczesnych narzędzi informatycznych.

A oto lista naszych uczestników projektu:

HISZPANIA

 1. Agata Bańska, 2a
 2. Robert Duda, 2a
 3. Wojciech Milata, 2a
 4. Piotr Sularz, 2a
 5. Paulina Kańtoch, 2c
 6. Wiktoria Olczyk, 2c
 7. Nikola Krakowiecka, 2c
 8. Julia Szafraniec, 2c
 9. Bartosz Sobieraj, 2d
 10. Martyna Nowak, 2e
 11. Kinga Misiewicz, 1b
 12. Oliwia Lipińska, 1b
 13. Dominika Knapik, 1c
 14. Karolina Krzykawska, 1d
 15. Igor Farnicki, 1s
 16. Julia Pilarczyk, 1s
 17. Mikołaj Lassota, 2a – REZERWOWY

FRANCJA

 1. Magdalena Bosak, 1a
 2. Paulina Czerwińska, 1a
 3. Kamil Wyszyński, 1a
 4. Emilia Kowal, 1a
 5. Paweł Wójtowicz, 1a
 6. Wiktoria Jałocha, 1b
 7. Paulina Pączkowska, 1b
 8. Julia Mosur, 1b
 9. Julia Ligenza, 1b
 10. Mateusz Kopczyński, 1c
 11. Karolina Skiba, 1c
 12. Kinga Lazar, 1d
 13. Natalia Piekarczyk, 1d
 14. Patrycja Tendera, 1d
 15. Krystian Kotasiński, 1s