I WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI św. JANA PAWŁA II

W dniu 19 maja 2017r.  uczniowie  naszej szkoły wzięli  udział w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim św. Jana Pawła II w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie. Honorowy  patronat nad konkursem objęli Jego Ekscelencja Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo, Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer i Posłanka do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska. Niespodzianką było pojawienie się na uroczystości Arturo Mari – wieloletniego przyjaciela i fotografa Jana Pawła II. Konkurs odbywał się w gościnnych murach Muzeum Monet i Metali.

Do rywalizacji przystąpiło ponad stu trzydziestu uczniów i mimo że nasi przedstawiciele: Ola Jędrzejec, Natalia Kubisa, Laura Majka i Michał Zasępa, recytujący fragmenty części III Tryptyku rzymskiego – Wzgórze w Krainie Mojra,  nie uzyskali premiowanego miejsca, w naszym odczuciu są zwycięzcami. Ich udział w konkursie to świadectwo tego, że Jan Paweł II nadal jest moralnym autorytetem.