Finał V edycji GEOMATI !!!

W dniu 11 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole V edycja Zagłębiowskiego Konkursu Matematyczno – Geograficznego „GEOMATI”. Konkurs, jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem gimnazjalistów,  w tym roku szczególnie, gdyż główną nagrodą był wyjazd zwycięskiej drużyny do Brukseli. Nagrodę tę ufundowała Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego z województwa śląskiego Jadwiga Wiśniewska.
Wśród drużyn z powiatu będzińskiego, Sosnowca oraz Dąbrowy Górniczej najlepsza okazała się grupa z Niepublicznego Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu, w składzie: Marcin Surowiec, Maksymilian Jaczyński.

II miejsce zajęła  drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych, w składzie: Bartosz Cieślik, Piotr Łętowski.

III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Siemoni, w składzie: Stanisław Kowalik, Maksymilian Cwalina.

Spotkanie uświetniły wykłady pracowników naukowych z patronackich uczelni naszego LO. Pani dr hab. Agnieszka Czajka  z Wydziału Nauk o Ziemi UŚ wygłosiła wykład pt. „Praktyczne aspekty geografii”. Pani dr  Anna Bień z Instytutu Matematyki UŚ wygłosiła wykład pt. ”Teoria gier”. Gościem honorowym był p. poseł Waldemar Andzel.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności laureatom i zapraszamy na kolejną edycję konkursu popularyzującego praktyczne wykorzystanie umiejętności matematyczno – geograficznych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.