Uczniowie trzecich klas naszego liceum wzięli udział w niezwykłym spotkaniu fizyków, zajmujących się mechaniką kwantową. V Sympozjum Fizyki Kwantowej „Kwantowy świat: czy wiemy już, czego nie wiemy”, było doskonałym uzupełnieniem i poszerzeniem podręcznikowej wiedzy. Czytaj dalej „Koty Schroedingera, czyli Rok Nauki Kwantowej i Technologii”
Graj o swoje marzenia – lekcja pasji i konsekwencji
„Pasja sprawia, że życie nabiera kolorów – warto ją pielęgnować i podążać za nią bez względu na przeciwności”
10 grudnia mieliśmy przyjemność spotkać się w bibliotece szkolnej
z Kamilą Rawinis z klasy 3D, młodą, ale niezwykle utalentowaną zawodniczką badmintona, która z pasją i zaangażowaniem podbija korty. Spotkanie było inspirującą rozmową o jej drodze w sporcie, podczas którego przedstawiła nam prezentację dotyczącą gry
w badmintona. Czytaj dalej „Graj o swoje marzenia – lekcja pasji i konsekwencji”
Kopernik karmi psiaki z OLX
Halo Kopernik!
Samorząd uczniowski zaprasza do udziału w akcji „Nakarm psa z OLX”.
Na czym polega akcja:
- Wirtualne karmienie: Użytkownik wchodzi na stronę lub do aplikacji, wybiera psa i klika przycisk „Nakarm”.
- Realna pomoc: Każde kliknięcie wypełnia wirtualną kość lub pasek postępu; po osiągnięciu celu, OLX finansuje zakup karmy dla psa ze schroniska.
- Codzienne wsparcie: Można karmić jednego psa codziennie przez cały czas trwania akcji
- Darmowa pomoc: Udział jest całkowicie bezpłatny, a celem jest pomoc jak największej liczbie czworonogów.
Wiemy, że lubicie pomagać oraz że los bezdomnych zwierzaków nie jest wam obojętny Więc KLIKAMY – POMAGAMY
https://nakarmpsa.olx.pl/#content Czytaj dalej „Kopernik karmi psiaki z OLX”
Finał ogólnopolski Turnieju z SKSu do AZSu
Dnia 07.12.2025r zakończył się finał ogólnopolski turnieju „Z SKSu do AZSu”. Po ciężkich dwóch dniach zmagań, nasi siatkarze zajęli wysokie III miejsce w Polsce pokonując drużyny z Warszawy oraz Białegostoku.
Wielkie gratulacje dla naszych siatkarzy! Czytaj dalej „Finał ogólnopolski Turnieju z SKSu do AZSu”
Wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pełnej wrażeń wycieczce do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Podczas pobytu uczestniczyli w warsztatach astronomicznych, podczas których poznali różne rodzaje promieniowania: kosmiczne, ultrafioletowe (UV), elektromagnetyczne oraz cieplne. Zajęcia pozwoliły uczniom zrozumieć, w jaki sposób promieniowanie wpływa na Ziemię i jakie ma znaczenie w badaniach kosmicznych. Czytaj dalej „Wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie”
Bookcrossing w Koperniku
Będziński „Kopernik” + fantastyczna młodzież = moda na czytanie
Jak co roku, nasza szkoła organizuje bookcrossing – wyjątkową inicjatywę, która pozwala dzielić się pasją oraz niezwykłymi książkami. To też świetny czas na rozmowy o tym co się przeczytało, a także na co poluje się na bibliotecznych i księgarnianych półkach. Czytaj dalej „Bookcrossing w Koperniku”
Mikołajki w bibliotece
8 grudnia 2025 roku w szkolnej bibliotece odbyły się Mikołajki, które przyciągnęły wielu uczniów spragnionych dobrej zabawy i literackich niespodzianek. Wśród przygotowanych atrakcji dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs Jaka to książka?, polegający na rozpoznaniu tytułu po pierwszym zdaniu utworu. Czytaj dalej „Mikołajki w bibliotece”
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej dla Szkół Ponadpodstawowych
Miło nam poinformować, że do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński i PortalEdukator.pl w kategorii klasy maturalne zakwalifikował się Filip Oberski z klasy IVB, a w kategorii klasy przedmaturalne Amelia Gidek z klasy IIIB2. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej potyczce chemicznej. Czytaj dalej „Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej dla Szkół Ponadpodstawowych”
Pomaganie innym to nie jest obowiązek, to jest przywilej.
W miniony weekend wolontariusze I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności Caritas Tak, Pomagam. Naszych uczniów nie mogło zabraknąć w Biedronce, gdzie z zaangażowaniem zachęcali klientów do wsparcia osób potrzebujących. Czytaj dalej „Pomaganie innym to nie jest obowiązek, to jest przywilej.”
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia świętowaliśmy w naszym liceum Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uroczystość pod honorowym patronatem Starosty Będzińskiego pana Sebastiana Szaleńca zorganizowana wspólnie z Fundacją „Pro Salute” była formą podziękowania dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w wolontariat hospicyjny. Czytaj dalej „Międzynarodowy Dzień Wolontariusza”

