
23 marca wyruszyliśmy do Francji. Podróż autokarem była wyjątkowym przeżyciem, nie sposób było zasnąć, a widoki zapierały dech w piersiach.
Na miejsce – do Chantonnay – dotarliśmy przed godziną 12 i tak właśnie rozpoczęła się niezapomniana wymiana. Pierwszego dnia zostaliśmy zaproszeni przez mera na uroczyste spotkanie powitalne.
Po wszystkim udaliśmy się z partnerami do ich domów – tam właśnie spędziliśmy resztę wieczoru.


Już wkrótce tj. 23 marca 2015, 17 osobowa grupa młodzieży z naszego liceum wyjeżdża na tygodniowy pobyt w Chatonnay we Francji w ramach programu Erasmus Plus. W planach zwiedzanie farmy wiatraków, regionalnego Parku Narodowego w la Briere, Nantes, Saint Nazaire.


25.02.2015 r. odbyła się videokonferencja nt. wykorzystania energii z udziałem partnerów z liceum Galileo Galilei z Hiszpanii (Puertollano), Francji (Channtonay) oraz naszego liceum. Zaproszony gość inżynier specjalista Nicolas Guerra Burton z rafinerii REPSOL z Puertollano zaprezentował strukturę zakładu, omówił procesy technologiczne, specyfikę zatrudnienia, wskazał na zagrożenia oraz rozwój tej gałęzi przemysłu w przyszłości. Nasza młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji i wzięła udział w dyskusji.

