Czas na finał, czyli OBÓZ NAUKOWY w Wiśle

To jedno z ostatnich działań zaplanowanych w tegorocznej edycji Jesiennej Szkoły Przedsiębiorczości – projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Narodowego Banku Polskiego. 3 dni w Wiśle!

Pobyt pełen pracy, różnorodnych działań zespołowych. To, czego nauczyliśmy się w trakcie szkolnych warsztatów mogliśmy „przetestować” w działaniu. Zaplanowaną ankietę, służącą do badania rynku, przeprowadziliśmy po prostu między mieszkańcami Wisły i wczasowiczami. Później już tylko analiza ankiety pod kątem opłacalności naszego przedsięwzięcia. Przygotowaliśmy także strategię marketingową naszych firm („chwytliwą” nazwę firmy, logo, hasło reklamowe, reklamę) a ponieważ pogoda była przepiękna zamiast siedzieć w budynku część warsztatów przeprowadziliśmy w zielonym otoczeniu domu wczasowego Limba.

W trakcie obozu odbyło się także spotkanie z Panem Jackiem Adamusem – japonistą i podróżnikiem, autorem książki „Państwo środka od środka”. Dowiedzieliśmy się wiele o gospodarce Chin – tajemnicy sukcesu chińskiej gospodarki, pokoleniu milionerów i ludziach żyjących z pracy wykonywanej na ulicy. Słów kilka było także o japońskim etosie pracy i azjatyckich tygrysach.

A ponieważ nie samą pracą i nauką człowiek żyje a pogoda była niezwykle piękna wieczorową porą starczyło nam czasu na ognisko, słuchanie muzyki i mecz w siatkówkę.

To oczywiście tylko wybrane działania, które odbyły się w trakcie obozu naukowego.

Ciekawe, czy w przyszłym roku szkolnym będzie realizowany podobny projekt – są już chętni  😉

 „Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej”.