TURBOLANDESKUNDE – czyli wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego – to konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych . Etap okręgowy miał miejsce dzisiaj w Katowicach w siedzibie Biblioteki Ślaskiej.
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły:
- Maksymilian Dyrda
- Natan Rasek
- Mateusz Gola
brali udział w okręgowym etapie konkursu. Tegorocznym tematem była Austria. Wymagana była wiedza z bardzo wielu dziedzin dotyczących kraju. W konkursie brało udział 56 szkół z naszego okręgu.
Dziękujemy uczestnikom za cały trud włożony w przygotowanie się do konkursu i reprezentowanie naszego liceum.



